Günümüz teknolojisi ile beraber dijital pazarlamanın kalbi olan Sosyal Medya Yönetimi, markanın sayfasının ve hesaplarının iletişim tonuna, misyonuna ve hedef kitlesine uygun olarak nasıl kullanılması gerektiğini, herhangi bir durum karşısında hangi yöntemlere başvurulacağını, marka tanıtım ve yönetimlerinin nasıl olması gerektiğini ve tüm bunların düzenli ve uyumlu bir şekilde yönetilmesine verilen addır.

SOSYAL MEDYA YÖNETIMI

Her markanın tıpkı insanlar gibi bir imajı, bir davranışı ve de kendine özgü bir kültürü vardır. Aynı zamanda markalar müşterilerine yaklaşırken verdiği her mesajda kendilerine özel iletişim tonlarını, bakış açılarını da sundukları ürüne ve hizmete ek olarak gözler önüne sermek durumundadırlar. Teknolojinin gelişmesi ile beraber dünyanın sosyal medya üzerinden yürüdüğünü düşündüğümüzde yüz yüze iletişim yerine müşteri – marka iletişimin de sosyal medyanın da yadsınamaz bir yeri olduğu aşikârdır. Sosyal yaşamdaki jestlerin, mimiklerin ve ses tonlarının yerini, bir nevi sosyal medyada bulunan semboller ve çeşitli görseller almıştır. En önemli pazarlama stratejilerinden biri olan Sosyal Medya Yönetimi, profesyonel bir şekilde yönetilmesi bir markanın müşterileriyle iyi bir iletişime sahip olması demektir.

Sosyal Medya Yönetimi Ne Sağlar?

SOSYAL MEDYA YÖNETIMI NE SAĞLAR

Sosyal medya yönetimi, sosyal medya hesaplarınızın ve sayfalarınızın profesyonel bir şekilde kullanılarak yönetilmesidir. Sosyal medya günümüzde oldukça güçlü bir araçtır. Bu aracın etkin ve doğru kullanımı oldukça büyük avantajlar sunduğu için de önemlidir. Başarılı bir sosyal medya yönetimi ile doğru ve tam olarak belirlenmiş hedef kitleye direkt ulaşılabilir. Markanın büyümesi daha hızlı gerçekleşir ve müşteriler ile daha samimi ve iki yönlü bir iletişim sağlanabilir. Kısaca Sosyal medya yönetimi iyi bir yatırım elde etmenizi sağlar.

Profesyonel Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Yönetimi bilindiği gibi sadece paylaşım yapmak, mesajlara cevap vermek değildir. Hesabınızın ya da sayfanızın markaya özel tasarlanmış bir profili, planlanmış bir takvimi olmalı ve de en önemlisi belirli bir anlayış benimsenmeli, paylaşımların hepsinin de belirlenen anlayışa bağlı kalınarak yapılması lazımdır. Bunların yanında pek çok dijital pazarlama stratejileri de geliştirerek hedef kitlenize ulaşma fırsatınız doğabilir. Süreklilik ve belirli bir düzen isteyen Sosyal Medya Yönetimi, düzgün yönetilmediği zaman başarısızlığa uğrayarak müşterileriniz ile iletişiminizi olumsuz etkiler. Müşterilerinizden olumsuz bir dönüşüm almamak, müşteri kaybetmemek için profesyonel bir ajanstan Sosyal Medya yönetimi desteği tercih edilmelidir.

PROFESYONEL SOSYAL MEDYA YÖNETIMI

Başlıca Profesyonel Yönetimin Avantajları

PROFESYONEL YÖNETIM AVANTAJLARI
  • Marka bilinirliğini artırmada ciddi bir etkiye sahip olan sosyal medyalarınızı en doğru şekilde kullanarak yeni potansiyel müşterileri kazanabilirsiniz.
  • Geleneksel pazarlama yöntemleri yerine dijital pazarlamanın olmazsa olmazı sosyal medya yönetimi, profesyonel bir şekilde yapıldığın da daha çok insana ulaşmanızı ve de daha düşük maliyetlere sahip olmanızı sağlar.
  • Profesyonel Sosyal Medya Yönetimi ile belirlenen hedef kitlenizle sınırlı kalmayarak hedef kitlenizi genişletme avantajınız olur.
  • Profesyonel bir ajansla çalışıldığı zaman, sahip olduğunuz müşterilerinizin markanıza sadakatini artırma avantajına da sahip olursunuz.
  • Uzman tarafından yönetilmesinin bir avantajı ise müşterileriniz ile mükemmel iletişime sahip olmanızı sağlamasıdır, böylelikle markanıza, firmanıza olan güven artar ve doğal olarak geliriniz de artar.

Profesyonel Yardım Alınmadığı Zaman

Bazı markalar ya da firmalar sosyal medya hesaplarını kendileri yönetmeği tercih ediyor, bunun asıl sebebi ise hesapların kişisel hesapları gibi yönetilmesi gerektiğini düşünmeleri, tabi ki bu düşünce doğru değildir. Sosyal medya da birçok dikkat edilmesi gereken püf nokta vardır. Başarılı bir dönüşüm alabilmek için sosyal medya alanında uzman bir ekip ile beraber profesyonel dijital pazarlama ajansı tarafından yönetilmelidir. Bir marka sosyal medyalarını kendisi yönetmek istiyor ise bu alanla ilgili eğitime sahip olması şarttır. Eğitim alınmadan bir markanın sosyal medyalarının yönetilmesi müşterilerinizle iletişiminizi olumsuz etkileyerek ciddi başarısızlıklara sebep olabilir, mevcut müşterilerinizi kaybetme olasılığınız bile olur.

Crew Medya ile Sosyal Medya Yönetimi

Günümüzde hayatımızın her köşesinde yer alan sosyal medya sayesinde milyonlarca insana ulaşma fırsatımız vardır, global bir marka olabilmek için bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmek gereklidir.

Dijital pazarlama alanındaki ileri görüşlülüğü ile tanınan, yeni neslin dijital reklam ajansı Crew Medya olarak profesyonel grafikerler, görsel tasarımcılar ve uzman sosyal medya ekibimizle beraber markanızın kişiliğini yansıtan tasarımlar, projenize özgü stratejiler geliştirerek size hizmetimizi gümüş, altın, platin, elmas olmak üzere 4 farklı Sosyal Medya Hizmet Paketlerimiz ile sunuyoruz. Ek olarak, Crew Studio ile de markanıza özel fotoğraf, video, drone çekimleri gerçekleştiriyoruz. İyi bir yatırım aracı olan sosyal medya hesaplarınızın profesyonel bir şekilde yönetilmesi, başarıya ulaşması için paketlerimizi incelemeniz ve sonrasın da Bize Ulaşmanız yeterli.

CREW MEDYA ILE SOSYAL MEDYA YÖNETIMI