CrewMedya

Video ve Fotoğraflarla İşinizi Büyütebilir misiniz ?

 
Video ve fotoğraf kalitesi neden önemli ?

Video ve Fotoğrafın Önemi

Görsel bir dünyada yaşıyoruz. Öyle ki insanın görme duyusu bilişsel öğrenmede en kapsamlı araç olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle internet devrimi ile görsel-işitsel kaynaklar önemini daha da arttırdı. İnternette karşımıza çıkan uyaranlara dokunmak, koklamak, tatmak mümkün değilken ses ve görüntü ile algılamamız mümkün oluyor. Hatta öyle durumlar oluyor ki bir videoda karşımıza çıkan “lezzetli” bir hamburgerin lezzetli olduğuna yalnızca gördüğümüz ayarında pişirilmiş etin renginden, tavaya düştüğünde çıkan cızırtılı sesten ve birisi onu ağzına götürdüğünde fışkıran suyundan algılayabiliyoruz.

Bu algı elbette ki bir yanılsamadan ibaret ancak koskoca bir simülasyon olan internet dünyasında bu bizim algıladığımız gerçekliğin ta kendisi! Hamburgerin lezzetli olduğuna karar verdikten sonra onu elde etme isteği duyuyoruz. Belki o ana kadar bir işle uğraşmaktan aklınıza gelmeyen açlık hissiniz gün yüzüne çıkıyor ve telefona sarılıyorsunuz. Siparişiniz hazırlanıyor…

E-ticaret hacmini her geçen gün arttırırken internet reklamlarında kaliteli fotoğraf ve video işlerinin önemi de aynı doğrultuda artıyor. Türkiye e-ticarete çok hızlı bir şekilde adapte olan ülkelerin başında geliyor. 2021 Mayıs ayında Türkiye’de e-ticaretin genel ticaretteki payı %20.2 olarak istatistiklere yansıdı. Şirketler ülkemizde, 2019 yılında 4.327 milyon ₺ video ve fotoğraf merkezli medya reklam yatırımı gerçekleştirdiler. Bu da Video & Prodüksiyon hizmetinin ne kadar önemli olduğunun ufak bir göstergesidir.

Video & Prodüksiyon hizmeti, sensör, lens, aydınlatma, ISO, ses, diyafram, enstantane/shutterspeed, beyaz ayarı, açı, ölçek ve daha pek çok parametre çekim esnasında fotoğraf ve videonuzun oluşmasını sağlar ancak iş burada da bitmiyor. En önemli kısım olan post prodüksiyon hizmeti (edit, color, miksaj, görsel tasarım, retouch, render) işlemlerine geliyoruz. Bu işlemlerde Davinci Resolve, Final Cut Pro, Apple Motion, Adobe Premiere Pro gibi pek çok yazılım kullanılabilirken Adobe After Effects ise bu pastadaki en büyük dilime sahip yazılım olarak karşımıza çıkıyor.

Video editör veya kurgucu yazılıma ne kadar hakimse ortaya çıkan işin kalitesi de aynı derecede artıyor. Bu yüzden Video & Prodüksiyon Hizmetimizi son derece profesyonel ekibimiz ile birlikte sizlere sunuyoruz.

PRODÜKSIYON HIZMETI

Sizi Hemen Arayalım

Merak ettiğiniz tüm özellik ve opsiyonlar için iletişim bilgilerinizi girin, en kısa sürede sizi arayalım.

Dilerseniz Müşteri Destek Hattımıza

0850 307 44 44

telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.