Bir website için iyileştirme yapmanın onlarca yolu vardır. Kullanıcıların websitenizde geçirdiği vakit süresinin uzunluğu sitenizin SEO puanı için önem arz etmekte olup daha fazla vakit geçirmeye yönelik bazı ipuçları websitenizi daha iyi konumlara getirecektir.

Uzun Vakit Geçirmenin Önemi

Websitenizde kullanıcılara sunacağınız hizmetler sayesinde kullanıcılar sitenizde daha fazla vakit geçirecek ve bu da sizlerin daha fazla kullanıcının karşısına çıkarılmanıza ve rakiplerinizin önüne geçmenize katkı sağlayacaktır. Bu sayede websitenizin hemen çıkma oranı da düşecek ve SEO puanınız yükselmeye başlayacaktır. Hemen çıkma oranı ve ziyaretçilerin sitenizde geçirdiği süre Google tarafından önem verilen detaylardır.

Crew Medya olarak sunduğumuz SEO Danışmanlık Hizmeti sayesinde bütün ihtiyacınız olan çalışmalar bir telefon uzağınızda!

Websitenizde Daha Uzun Süre Geçirtme İpuçları

Sade ve Basit Tasarımlar

WEBSITE

Kullanıcıların websitenizi ziyaret ettiği andan itibaren kendinizi onlara ifade etmek için vaktiniz sınırlı. Kullanıcılara karmaşa yaşatacak ve deneyimlerini olumsuz kılacak olan tasarımlar onları sitenizden uzaklaştırır. Crew Medya’nın sunduğu hizmetlerden olan Web Tasarım & Yazılım Hizmeti sayesinde tasarımlarınız daha sade ve kullanıcı odaklı olacak ve kullanıcılara daha iyi bir tecrübe yaşatacaksınız.

Website İçin Doğru Optimizasyonlar

WEBSITE
Google tarafından öne çıkarılmak ve ziyaretçilerinize olumlu deneyimler yaşatmak için anahtar kelimelerinizi hedef kitlenize göre seçmeli buna uygun metinler, görseller sunmanız gerekmektedir. Örneğin; görsellerinizi optimize etmeden sitenize yüklemeniz sayfa açılma hızınızı düşürecek ve kullanıcıyı farklı alternatiflere itecektir.

Crew Medya tarafından sizler için her daim doğru optimizasyonların yapıldığı SEO Danışmanlık Hizmeti hakkında bilgi almak için iletişime geçin!

Website Okunma Analizleri

WEBSITE

Websitenizde sadece düz bilgi içeren ve uzun metinler ziyaretçiyi kaybetmenize yol açmaktadır. Ziyaretçinin aradığı bilgiyi doğrudan ona sunmak hizmetinizi daha başarılı kılacakken, sayfa içinde yaptığınız yönlendirmeler ziyaretçinin geçirdiği süreyi de uzatacaktır.

Hatalı Kullanımlara Dikkat!

WEBSITE

Websitenizde bulunan içeriklerde dil bilgisi, imla yanlışları, açılmayan bağlantılar gibi yanlışlıklar ziyaretçinin websitenizde yaşadığı tecrübeyi kötü etkileyerek ziyaretçinin ayrılmasına sebep olur.

Güncel İçerikler

Websitenizin özellikle ana sayfasını sürekli güncel tutmanız gerekmekte, e-ticaret sitenizde stoğu biten ürünlerinizi sürekli güncellemeli veya alternatiflerini hazır tutarak onlara yönlendirme yapmalısınız. Yeni ürünlerinizi ve stoklarınızı mutlaka güncellemeniz satışlarınıza doğrudan etki edecektir.
İçeriklerinizin tavsiye edilebilir ve paylaşılabilir olmasına da dikkat etmeniz gerekmekte, beğenilen bir içeriğin paylaşılması demek size organik olarak ziyaretçi kazandırırken kullanıcı sayınızı da arttıracaktır.