E-ticaret websiteleriniz için birbirinden farklı ve önemli araçlar bulunmaktadır. Bunlardan birisi de Tıklama Oranı (CTR)’dir. Sizler için CTR’nin ne olduğuna ve e-ticaret websitenizdeki önemine değineceğiz.

Tıklama Oranı (CTR) Nedir?

Tıklama Oranı yani açılımı Conversion Through Rate olan CTR bir kullanıcının yaptığı arama sonuçlarında sizin sitenize tıklayan kişilerin görüntüleyen kişilere olan oranıdır.

Tıklama Oranı Nasıl Hesaplanır?

Bunun basitçe formülü Tıklama Sayısı/ Görüntüleme Sayısı x100 olarak karşımıza çıkar. Örnek vermek gerekirse Şemsiye olarak arama yapan 1.000 kişiden 50 kişinin sizin sitenize tıklama faaliyetinde bulunması halinde. 50/ 1.000: %5 olarak sonuç almaktayız.

TIKLAMA ORANI CREW

Tıklama Oranının Önemi!

Tıklama oranı sizin e-ticaret sitenizin dijital dünyadaki en önemli analizlerindendir. Sizin müşterilerinize karşı olan mevcut stratejilerinizin ne durumda olduğunu gözler önüne sererken ne yapmanız gerektiği konusunda büyük önem arz eder.

Crew Medya olarak sizlere sunduğumuz hizmetler içerisinde e-ticaret websitenizin başarılı stratejiler geliştirmesinde rol oynayan SEO Danışmanlık Hizmeti bulunmakta.

TIKLAMA ORANI
 

Tıklama Oranının E-ticarette Önemi

Kullanıcılarınızın arama alışkanlıklarını iyi tespit etmeniz gerekmekte çünkü ortalama olarak arama motorlarında ilk 3 sonuçta görüntüleme ve tıklama yapılmaktadır. Burada kullanıcılarınızı iyi analiz etmeli ve hangi adımların başarılı olup olamayacağını değerlendirmeniz gerekmekte. Crew Medya’nın verdiği kapsamlı hizmetler ile e-ticaret websitenizin bütün ihtiyaçlarını tek bir teklif uzağınızda halletmeye yakınsınız.

Sizlere özel olarak hazırlanmış E-ticaret Paketlerimizi inceleyerek ihtiyaçlarınız ve istekleriniz doğrultusunda hizmet alabilirsiniz.

Tıklama Oranını Yükseltmenin Yolları

 

Tıklama oranınınızın yükselmesi sizi rakiplerinizin önüne geçirecek ve daha fazla kullanıcıya erişmenize olanak sağlayacaktır. Sizler için bazı iyileştirme maddelerinden bahsedelim.

1) Doğru Meta Açıklamaları

Meta açıklamalarınızda kullanıcıyı sitenize yönlendirmeye teşvik edecek açıklamalar bulunmalı ve harekete geçirecek cümleler kurmalısınız. İhtiyaçlara ve duygulara hitap ederek kullanıcıları sitenize kazandırmalısınız.

TIKLAMA ORANI META
2) Hizmet ve Ürünlerinizin Gösterimi

Sitenizde kullanıcıları neler beklediğini eğer tıklamadan önce gösterirseniz kullanıcıyı fikir sahibi edecek ve tıklama oranı için olumlu bir etki yaratmış olacaksınız.

TIKLAMA ORANI CREW

3) Dikkat Çekici Metin ve Başlıklar

Kullanıcılarla e-ticaret websitenizin ilk karşılaşmasında onlara anahtar kelimelerin bulunduğu etkileyici başlıklar ve metinler sunarak ne sunduğunuz hakkında bilgilendirme yapmalısınız.

4) Reklam Analizi ve Takibi

TIKLAMA ORANI ANALIZ

E-ticaret websitenize kullanıcı kazandırmak için reklam yoluna başvurmanız gerekebilir. Profesyonel ekipler tarafından hazırlanmış ve hedef kitlesi belirlenmiş, çeşitlendirilmiş reklamlar tıklama oranı artışı için iyi bir alternatiftir. Crew Medya’nın sizler için verdiği SEO Danışmanlık Hizmeti aracılığıyla analiz ve geliştirmeleriniz düzenli olarak takip edilmekte olup gerekli işlemler düzenli olarak yapılmaktadır.

5) Etkileyici Tasarım ve Görseller

Sizi rakiplerinizden farklı kılacak özellikleriniz sizin tıklama oranınızı direkt olarak olumlu etkilemektedir. E-ticaret websitenizde etkileyici içerikler ve görseller kullanmanız kullanıcılara farklı bir deneyim yaşatırken sizin sitenizin tıklama sebeplerinden biri haline gelecektir.

Crew Medya olarak sizlere sunduğumuz hizmetlerden olan Web Tasarım ve Yazılım hizmetimizle kullanıcılarınıza güncel tasarım ve görseller sunmaktayız.