Websitenin Google’da Çıkmaması Problemi Neden Olur?

 

Websitelerin en büyük kaynağı kuşkusuz ziyaretçilerdir. Ziyaretçilerin kaynakları nereden gelmektedir? Burada pek çoğunuzun aklına gelen başlıca trafik kaynağı tabii ki arama motorları olacaktır. Günümüzün en büyük arama motorlarının başında ise Google gelmektedir.

Websitelerin bazı zamanlarda olumsuz sorunları olmaktadır. Bu sorunlardan biri websitenizin Google’da gösterilmemesi olabilmektedir. Websitenizin Google’da görünmemesi demek siteniz için çok farklı olumsuzluklar doğabileceğinin işaretlerindendir. Crew Medya‘nın sizler için sunduğu SEO Danışmanlık Hizmeti sayesinde websitenizin karşılaştığı bütün sorunlarda sizlere çözüm odaklı destek vermekteyiz.

Websitenin Google’da Çıkmaması Problemi

İndekslenmek

Yeni kurulan websitelerin hemen Google’da görünmemesinin sebeplerinden biri websitenizin henüz indekslenmemesi olabilir.

Sitenizde noindex kodunun açık olup olmadığını kontrol etmelisiniz çünkü websitelerin ilk açılışlarında bu gözden kaçan bir detay olmakla beraber ana sayfanızı açarak kaynağı görüntüleme seçeneğinden bu detayı kontrol edebilmektesiniz.

 Site Haritası

 

WEBSITENIN GOOGLE'DA ÇIKMAMASI PROBLEMI

Websitenin Google’da çıkmaması probleminde site haritanızın oluşturulması ve indekslenmiş olmanız sitenizin Google üzerinde görüntülenmesi için önemlidir.

Google düzenli olarak websitelerine denetlerken sizin site haritanızın varlığına ve güncel tutulup tutulmadığına önem veriyorken sizden de harekete geçmenizi beklemekte.

Arama motorlarında öne çıkmanız ve düzenli olarak SEO çalışmalarınızı yaptırmanız sizi ziyaretçilerin önüne çıkaracaktır.

Crew Medya‘nın Web Tasarım ve Yazılım Hizmeti ile sizler için hazırladığı özel tasarımlar sayesinde bizler site haritası eklentilerinizi istediğiniz şekilde websitenize entegre etmekteyiz.

Websitenin Google’da Çıkmaması Problemi Olarak Ceza Almış Olabilirsiniz

WEBSITENIN GOOGLE'DA ÇIKMAMASI PROBLEMI

Google sakıncalı gördüğü içerikleri barındıran websitenin görünürlüğünü tamamen kapatabilmekle birlikte size öncesinde uyarılarda da bulunabilmektedir. Burada ilk yapmanız gereken işlem Google Search Console üzerinden cezanız olup olmadığını kontrol etmek eğer cezanız varsa sebep olan içeriği derhal kaldırmalısınız.

Bu gibi durumlarda Crew Medya‘nın SEO Danışmanlık Hizmeti ile bütün panel ve araçların aktif bir şekilde kullanılması sayesinde websitenizde cezalarla karşılaşmadan anlık ve hızlı çözümlerle sizlere hizmet vermekteyiz.

Doğru Analizler

WEBSITENIN GOOGLE'DA ÇIKMAMASI PROBLEMI
Websitenizi doğru aralıklarla analiz etmiyorsanız, neyin yolunda gidip gitmediğini belirleyemezsiniz ve bu durumda websitenizin işleyişi hakkında bir fikriniz olmaz.

O an ki bilinirliğinizi ve bulunurluğunuzu, tıklanma oranınızı vb. istatistiklerinizi düzenli olarak takip etmeli ve analiz etmelisiniz. Bu sayede mevcut ilerleyişinizin ne durumda olduğunu gözlemlerken websiteniz için yeni stratejiler geliştirebilir ve yeni kullanıcıları websitenize kazandırabilirsiniz.

Crew Medya‘nın sizler için hazırladığı SEO Danışmanlık Hizmeti ile websitenizin düzenli olarak analizlerini yapıyor ve sitenizin gelişimini sizlere sunmaktayız.