K/DA nedir?

K/DA 2018 Dünya Şampiyonası açılış şovu için 4 ismin bir araya gelerek oluşturduğu grubun ismidir. Riot Games her sene olduğu gibi 2018 senesinde de Dünya Şampiyonası açılış şovu için bir müzik üretmeye çalışıyordu. Bu yüzden Madison Beer, Miyeon and Soyeon ve Jaira Burns bir araya gelerek K/DA’yı ortaya çıkardılar. İlk çıkardıkları şarkının ismi POP STARS’dı ve 46 milyon kişinin izlediği 2018 Dünya Şampiyonası açılış şovunda sergilendi. POP STARS, Spotify’da 175 milyon dinlendi ve oyunla ilgilenen ya da ilgilenmeyen herkes tarafından büyük ilgiyle karşılandı.

K/DA 2018’deki başarılarından sonra 2020 senesinde mükemmel bir geri dönüş yaptı. Grupta birkaç isim değişikliği ile birlikte K/DA, 2020 senesinde bir albüm ve bir single şarkı çıkardı. Albüm tam olarak 5 şarkıdan oluşuyor ve ALL OUT ismini taşıyor. Soyeon, Miyeon, Lexie Liu, Jaira Burns’ün imzasıyla ALL OUT, sadece Spotify’da yaklaşık 100 milyon dinlendi ve sadece League of Legends topluluğu tarafından sevilmekle kalmayan albüm tüm dünyada büyük bir ilgi topladı.

K/DA günümüzde sadece dünya şampiyonası açılış şovunda performans göstermiyor. Kendi instagram hesabına sahip olan, Genius gibi programlara çıkan, türünde en çok dinlenen müzik gruplarından biri haline gelen K/DA artık sadece League of Legends topluluğuna değil tüm dünyaya hitap ediyor.