CrewMedya

E-spor’un Tarihi

Bu içeriği sosyal medyada paylaşın:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

E sporun hayatımıza dahil olma sürecine baktığımızda, e-spor hayatımıza düşündüğümüz kadar geç girmemiştir. 1972 yılında Stanford Üniversitesi’nde düzenlenen mini bir turnuva ile başlamıştır. 1980’lere gelindiğinde Atari tarafından düzenlenen Space Invaders Şampiyonası ve akabinde 2000’li yıllarda teknolojinin iyice gelişmesi ile bilgisayar oyunları popülerleşti. Günümüzde kişilerin vakitlerinin olması, işsizliklerin artması, teknolojinin giderek daha gelişen ve pratik bir hal alması ile e-spor çok rağbet gören bir spor dalı haline gelmiştir.

Dünya genelinde gelişen e-spor Türkiye’de de hızla gelişmiş ve bu hızlı gelişim dijital oyun pazarı platformlarının oluşmasına, çeşitli oyunlarla ilgili e-spor turnuvalarının düzenlenmesine ve hepsinin bir sonucu olarak global anlamda Gaming Marketing sektörünün günden güne büyümesine sebep olmuştur.

Diğer İçerikler

E-sporun Geleceği

Değişen dünya düzeninde her gün yeni gelişmelere, değişiklikliğe ayak uydurabilmekteyiz. Bundan 50 sene önce büyük büyük annelerimize günümüz teknolojisinden bahsetseydik

Daha fazla oku