CrewMedya

E-spor Nedir ?

e-spor nedir görseli

Bu içeriği sosyal medyada paylaşın:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

E-spor yani elektronik spor online oyunları içine alan bir spor dalıdır. Tek kişi olabileceği gibi ekipler halinde de e-spora dahil olunabilir. Oyunlar genelde profesyonel oyuncular tarafından profesyonel ortamlarda oynanır. Dövüş oyunları, strateji oyunları, nişancı oyunlar ve spor oyunları e-sporda yarışılan oyun türleridir.E-sporda mevsimsellik ve şampiyonluk ligleri gibi bazı ligler mevcuttur. Oyuncular ve ekipler sıralamaları doğultusunda lig düşme ve lig yükselme gibi durumlar gerçekleşmektedir.

 

E-spor oyuncuları dünyanın her yerinden katılım sağlayabileceği gibi oyunlarla kendi yeteneklerini ve ekip ruhlarını ortaya koyabilir. Oyuncuların ve ekiplerin bir amaç uğruna birlikte mücadele etmesi, zihinsel olarak egzersiz yapmaları psikolojik olarak da oyunculara güç ve güven  vermekle birlikte, sevdikleri işi yapmanın önemi de göstermektedir.

Diğer İçerikler

E-sporun Geleceği

Değişen dünya düzeninde her gün yeni gelişmelere, değişiklikliğe ayak uydurabilmekteyiz. Bundan 50 sene önce büyük büyük annelerimize günümüz teknolojisinden bahsetseydik

Daha fazla oku